CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
Minden évben A nemzeti összetartozás napját a Szacsvay Imre Általános Iskola együtt ünnepli Debrecenben a testvériskolánkkal.
Idén 12 IV. osztályos tanulónk és tanítójuk vettek részt ezen aközös ünnepen.
Örömmel fogadtuk meghívásukat ezen jeles alkalomból, amikoregyütt ünnepelhettük nemzetünk összetartozását.
Az igazgatónő dr. Pakurár Miklósné Ágnes szívélyes fogadásaután az iskola udvarán következett az ünnepség, mindkét iskoladiákjainak szavalataival, majd az összetartozást jelképező irányfárafeltűztük az emlékszalagot.
Nagyon érdekes versenyek következtek. Az első verseny sorána csapatok versenyzőinek fűszereket kellett felismerniük. Aszacsvaysokat szétosztották a helyiek csoportjaiba, így igazicsapatmunkában vehettek részt. Ezután következett az uzsonna,amiután folytatódott a kijelölt program. Egy újabb vetélkedőkövetkezett, ahol híres embereket kellett felsorolni különféleterületekről. Róluk a csapatok jelöltjei rövid leírást adtak, ezek alapjánkellett őket azonosítani: nagyon érdekes volt, hogy a diákok ügyesenismerték fel az írókat, költőket ,színészeket, sportolókat,énekeseket,Nobel díjasokat,történelmi személyiségeket.
Következett a rendkívűli történelem óra, amit egy nagyon kedves , jólfelkészült pedagógus kolléga tartott. Ez az óra rendkívüli volt,ugyanis nemcsak a tanárnő szolgált a hallgatóságnak információkkalaz 1918-1920 közötti történelmi eseményekről, hanem a VII-es diákokis bemutatókat tartottak.
Az óra végén azt a gyönyörű dalt hallgattuk meg, (Nélküled..)mely iskolánkban is gyakran felcsendül.
Végül következett a díjátadás, ahol mindenki munkája ésrészvétele elismerésben részesült.
Köszönet a rendezvényért a szoboszlói Úti Általános Iskolavezetőségének és kollégáinak, és szeretettel várjuk őket a Határtalanulprogramban, hogy meglátogassák iskolánkat !
Török Christine