CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
Pontosabban az udvaron megjelenteket Pásztor Gabriella igazgatónő üdvözölte. Hangsúlyozta: nagyon sokszor és alkalmatlan helyzetekben szokták mondani, hogy történelmi pillanat, de ez valóban az, hiszen a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola egy olyan épületet vehetett birtokába a 0-IV. osztályos diákjai részére, amely korábban talán még az álmaikban sem tevődött fel. Megjegyezte: a tanintézet különleges abban, hogy a városban egyedül a Szacsvay kínál magyar nyelvű step by step oktatást, és nem „gyermekmegőrző”, hanem a gyerekeket felelős felnőttekké nevelő, a minőségre koncentráló iskola. Ugyanakkor idéntől a japán oktatási modellt követik, ami nem azt jelenti, hogy a gyermek tartja a szemeteslapátot, és a tanítónéni rásepri a szemetet, hanem hogy nincs mit a szemeteslapátra felseperni, hiszen a környezettudatosság azt szimbolizálja: úgy ügyelünk a környezetünkre, hogy semmilyen szemetet nem termelünk, vagy igen, akkor ezt szelektíven gyűjtjük. Ennek megfelelően nagyon sok, a környezetvédelemmel kapcsolatos versenyen vettek részt Bihar megyében és az országban, és nyertek meg, és ez így fog folytatódni ezután is. Az iskola vezetője emellett arra is felhívta a figyelmet, hogy szeptember 30-án, szombaton emlékeznek Biharsályiban az iskola névadójára, ahol immár 6. éve annak, hogy több mint ezren összegyűlnek. Arról is beszélt: a Hajdú-Bihar megyei önkormányzat, illetve három tankerület sportszerekkel, tantermekbe való felszerelésekkel és nagyon sok szép könyvvel támogatta őket, valamint továbbra is számítanak az RMDSZ, a Megyei Tanács és a szülők segítségére is, egyúttal köszönetet mondva az eddigiekért.
A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius