CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
Calendarul înscrierii în învățământul primar
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
A tréning tevékenységein keresztül, az egymás megismerésén túl, a a diákok olyan foglalkozásokon vettek részt, amelyek a hagyományos osztályteremben, annak keretei és korlátai miatt nem lettek volna kivitelezhetők. A sikeres program keresztül,az osztály tagjai jobban
megismerték egymást, az osztályt irányító pedagógus megfigyelhette diákjai viselkedését, reakcióját, szókincsét, intelligenciáját., érdeklődési körét. A teljes program alapját és helyszínét egy tájház és a hozzá tartozó gazdasági épületek, telek biztosították. A résztvevőknek a játékos feladatok, kézműves tevékenységek lehetővé tették a paraszti porta megismerését, a tiszta szoba berendezési tárgyait, a konyhai és egyéb használati tárgyakat, a ház körüli női és férfi munkákat, a kálákában dolgozás összetartó erejét. Olyan tevékenységek és eszközhasználatok, amelyek megnevezése szerepelhet esetleg a szólások révén a passzív szókincsükben, de ismeret hiján, nem tudnak hozzá semmit társítani (pl. fakutya, sulyok, mángorló, rokka, stb.) Gasztronómiai ismeretekre is szert tettekek, ugyanis az ételüket, akárcsak elődeink, a résztvevőknek kell elkészíteni. Kenyérlángost sütöttek kemencében, az elkészítéshez szükséges összes mozzanattal (kemencefűtés, szitálás, dagasztás, kelesztés,
tépés, nyújtás, bevetés, kivevés, zsírozás).
A program révén az egészséges versenyszellem is fejlődött a résztvevők körében, és csodálatos élményekkel, hatalmas ismeretanyaggal gazdagodva tértek haza a gyerekek.
Szerző: Kecse Gabriella
www.scoala-szacsvay-iskola.ro