CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
Az új tanév a könyvtári könyvek és a tankönyvek leltározásával kezdődött az olvasóközönség kisebb nagyobb bánatára. Nem kis időbe telt mire nyitásra került a sor.
A könyvállomány 17480 kötete, és a tankönyvek (5062db) kerültek ellenőrzésre. Elengedethetetlen volt mivel az előző könyvtáros nyugdíjba vonult, ezért októbertől jó- magam vezetem iskolánk könyvtárát. Kihívás volt számomra, kilenc év tapasztalattal a hátam mögött, könyvtárat vezetni mégiscsak több munkát, odafigyelést igényel.
Első lépésnek fontosnak tartottam a könyvtárhasználati szabályzatot amit igazgatónőnk is jóváhagyott.
Novemberben könyvtári polcokkal bővült a könyvtár. Nagy Enikő a Pedagógiai liceum aligazgatónője jóvoltából, így alkalmasnak találtam a könyvtár átrendezését, rendszerezését.
Öt fő kategóriába soroltam: magyar irodalom, gyermekirodalom, világirodalom, román irodalom és román irodalom magyarul. A többi könyvállomány témakörök szerint került elrendezésre a következő kategóriákba: lexikonok, szótárak, pedagógia, zenetudomány, orvostudomány, vallás, képzőművészet, természettudomány, idegennyelvek, kémia, fizika, matematika, történelem, technika. Az elavult, elhasználódott könyveket közbe folyamatosan kiselejteztem.
Könyvadomány érkezett a Magyar Kormánytól a PKE könyvtárán keresztül az Osztrák Magyar Monarchia képekben 21 kötetből álló sorozattal lett gazdagabb könyvtárunk.
Decemberig sorra került minden osztály számára az olvasást motiváló könyvtár-órára. Előzetes egyeztetés alapján a tanítónőkkel és osztályfőnökökkel. így az alsótagozat 25 osztályából 572 diák, a felsőtagozatból 293 diák látogatta meg könyvtárunkat.
Mivel az új tanévtől hozzánk csatolták a biharpüspöki Juhász Gyula általános iskolát így egy fiókkönyvtárral bővültünk, közel 2000 kötettel. Heti egy napon szerdán ott tartok szolgálatot.
A magyarországi Matekguru megyei szintű matematika tantárgyversenynek biztosított helyszint a könyvtár, itt került megrendezésre a George Emil Palade biológia tantárgyverseny is.
Számos esetben, így mesevetélkedőre való felkészítés is a könyvtárban zajlott.
Február 14-én ünnepeltük a Nemzetközi Könyvajándék Nap (International Bookgiving Day) egy önkéntes kezdeményezés, amelynek célja, hogy növelje a gyerekek hozzáférési lehetőségeit a könyvekhez, és hogy mégtöbb kedvet kapjanak az olvasáshoz.
A Nemzetközi Könyvajándék Napon azt szeretnénk elérni, hogy adjon mindem felnőtt egy gyereknek egy könyvet február 14-én.
Az OSZK Könyvtári Intézetével folyamatosan tartom a kapcsolatot, a hírlevelükre reagálva, sikerült szert tenni a gyulai Mogyoróssy János városi könyvtár fölös példányaira, májusban 577 kötettel bővült könyvtárunk főleg gyermekirodalom, ifjúsági irodalom köteteket hoztunk el.
Júniusban sikerült beszerezni az iskolának egy könyvtári programot ami hatékonyabban bíztosítja a munkát a diákok és a könyvek nyilvántartását.
Fontosnak tartom, hogy a könyvtár és könyvtáros elsődleges feladata az legyen, hogy gyűjteményével, szolgáltatásaival és segítőkészségével hozzájáruljon az iskolában folyó oktató-nevelő munkához.
Biró Mária könyvtáros