CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
Az idei Iskola másként hét keretében a VI.B osztály egyik legnépszerűbb tevékenysége az erőpróba volt, a Kolozsvár melletti, erdőfeleki Adrenalin Parkban. Itt a játékot, a sportolást és a szórakozást ötvöztük a tanulással, hiszen az akadálypályák kipróbálása mellett természetismereti oktatásban is volt részünk.
A biztonsági előírások ismertetése után megtanultuk a technikai felszerelés, azaz a hegymászó hám, a karabinerek és a csigák helyes használatát, majd a gyakorlópályák után következett ezeknek a kalandpályákon való alkalmazása. Az oktatópályák sikeres teljesítése után kipróbálhattuk az akadálypályákat, amely gyerekpályákat, magaslati drótkötélpályákat, különböző nehézségű pályákat foglalt magába, amiket mindenki a saját teherbírása szerint teljesített. A lelkesedés még akkor sem hagyott alább, amikor nehezebb pálya következett, sőt ez még csak növelte bennünk a kitartást, az önbizalmat, a bátorságot, az elszántságot, a megküzdést a cél eléréséért. A pályákon való mászkálás közben az erdő fái közé kifeszített nyugágyakban pihentük ki a fáradalmakat, amire még a természetközelség és a tiszta levegő is rásegített.
Ezek után remek lehetőség volt részt venni a dr. Macalik Kunigunda, a BBTE biológia szakának oktatója által tartott tematikus foglalkozáson, amely „Az ezer arcú természet csodái – interaktív játszóház“ program keretében zajlott. A lebilincselő játékos foglalkozáson megismertük a Feleki hegység és a Bükk sajátos növény- és állatvilágát, közben kipróbálhattuk az elemző és vizsgáló felszerelések használatát, mindezt a környezetvédelem és környezettudatosság jegyében. A tevékenység végén pedig az oktató részéről elhangzott, a jövőre nézve is biztató dícséret, hogy ritkaságszámba menően aktívak és érdeklődőek voltunk.
Élményekkel telve és kellemesen elfáradva indultunk haza, de nem annyira, hogy a buszon, ne tudtuk volna közös énekléssel, remek hangulatban lezárni a feledhetetlen „kalandos“ napot.
Molnár Tünde osztályfőnök