CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
Harmadik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a háztartási használt olaj gyűjtését, abból a tényből kiindulva, hogy környezetünk, vizeink tisztaságáért mindannyian felelősek vagyunk. Diákjaink jól tudják, hogy a használt sütőolaj veszélyes környezetszennyező anyag, melynek egyetlen cseppje akár ezer liter élővizet is beszennyezhet! Ezért nem szabad a lefolyóba önteni vagy a szemétbe dobni, állatok élelmezésére sem használható, mert megbetegíti őket! A legjobb, amit tehetünk ezzel a hulladékkal, hogy jól záródó pillepalackba töltjük és átadjuk egy olyan cégnek, mely a fáradt étolaj újrahasznosításával foglalkozik. Kezdeményezésünk sikerességét az elért eredmények igazolják: míg 2016-ban 2 hónap alatt 675 liter olajat gyűjtöttünk, 2017-ben ugyanennyi idő alatt 1100 litert, ebben tanévben pedig április-május folyamán 1300 liter használt sütőolajat adhattunk át a kolozsvári Concept Oil cég vezetőjének, aki édességgel jutalmazta azokat a diákokat, akik a gyűjtésben részt vettek.
Jutalomkirándulás
Az előző évek gyakorlatához hasonlóan, a legjobb eredményt elért osztály diákjai, osztályfőnökük kíséretében, jutalomkiránduláson vehettek részt, az Erdélyi Kárpát Egyesület (EKE’91) Bihar megyei szervezetének jóvoltából. Ebben a tanévben az V. B.-sek voltak a legszorgalmasabb gyűjtők, ezért vasárnap reggel velük találkoztunk a nagyváradi vasútállomáson. Túravezetőnk Bara Lilla, az EKE’91 elnöke volt. Sonkolyosig vonatoztunk, majd gyalogosan Bánlaka felé vettük az irányt, rövid séta után, az alagút fölött, a hegyen átkelve, a Nagy Magyar barlanghoz ereszkedtünk le. Kicsit megpihentünk, falatoztunk, fagyiztunk, a fiúk egy jót fociztak, majd meglátogattuk a barlangot, mely igazi élménynek számított mindenki számára. Szerettük volna alaposabban felfedezni a környéket, de az égen fenyegető sötét felhők jelentek meg, ezért az állomás felé igyekeztünk inkább. Kirándulásunkat emlékezetesebbé tette a hirtelen kialakult felhőszakadás, melyet már az állomás biztonságot nyújtó fedezékéből szemlélhettünk. Az eddigi gyűjtések eredményei alapján, melyek növekvő tendenciát mutatnak, joggal bízhatunk abban, hogy a tanulók megértették azt, hogy az olajgyűjtés célja, lényege nem az édesség, és nem is a jutalomkirándulás, hanem az, hogy mindannyiunkban kialakuljon egy felelősségteljes, környezettudatos magatartás és életmód, melyet a következő nemzedékeknek is tovább kell adnunk.
Oltean Emese, kémia-fizika szakos tanár