CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
Calendarul înscrierii în învățământul primar
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
Nagy volt a sürgés-forgás a közelmúltban iskolánk Szacsvay termében, ugyanis november lévén, a Magyar Tudomány Napját ünnepeltük, immár hatodik alkalommal. A Tudományok munkaközösség tagjai idén is kitettek magukért, színes, látványos és változatos tevékenységekkel igyekeztek felhívni a diákok figyelmét a természettudományok fontosságára.
Az Iskola másképp hetében a VIII. C osztály tanulói Hosu Magdolna osztályfőnök kíséretében az egri Varázstoronyban jártak, mely a fizika, a csillagászat és a történelem számos érdekességét mutatta be. A tudományos előadásokat követőena diákok maguk is kísérleteket végezhettek, hogy jobban megértsék azokat a fizikai jelenségeket és törvényeket, melyekkel a tanórákon már találkoztak. A debreceni Agora Tudományos és Élményközpontban a diákok egy másik csoportja Kincs Gréte és Oltean Emese tanárnők vezetésével környezettudományi előadások és játékos kísérletek segítségével nyerhetett betekintést a víz szerteágazó szerepébe, ezt követően pedig az interaktív térben több mint 30 tudományos alapú intearaktív játékot próbálhatott ki.
A Globális Nevelés Hete alkalmából Kincs Gréte biológia-technológia szakos tanárnő olyan kreatív műhelyt hozott létre iskolánkban, ahol a diákok megtervezhetik és megvalósíthatják különböző, tudományokkal kapcsolatos ötleteiket, annak jegyében, hogy a világ változik és az új, modern technológiáké a jövő!
A rendezvénysorozat záróakkordjaként kiállítást rendeztünk a tanulók munkáiból, illetve abból a több mint negyven plakátból, melyet a diákok magyar tudósokról és feltalálókról készítettek. Madáretetőket, híres épületek makettjeit, magvakból készült mozaikokat, ötletes áramköröket, világító dísztárgyakat, energiaformák felhasználását bemutató modelleket, nem-newtoni folyadékokat és még sok más alkotást tekinthettek meg az érdeklődők. Nagy sikert aratott Hosu Magdolna kémia-fizika szakos tanárnő plazma-gömb bemutatója, és azok a kisfilmek is, melyeket a kiállítás során vetítettünk a magyar találmányokról és a hungarikumoknak számító, jellegzetes magyar ételekről, italokról, állat és növényfajokról, valamint világhírű művészeinkről és kulturális örökségünkről.
Terveink szerint a kiállítást iskolánk negyedikes tanulói is megtekinthetik majd, szüleikkel együtt, az Iskolakóstolgató-program keretén belül, melyen munkaközösségünk tagjai szeretnék felkelteni az újabb generációk érdeklődését is a tudományok és a technika iránt.
Oltean Emese, kémia-fizika szakos tanár