CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
A méltóságteljes ünnepség szónoka Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke, államfő-jelöltje volt. Beszédében azon meggyőződésének adott hangot: minden korban a szabadság vágya eléri az egyéneket, a közösségeket és a nemzeteket, mert olyan, mint a búvópatak, hiába próbálják elfojtani vagy elrejteni, előbb-utóbb úgyis felszínre tör. Az 1848-49-es magyar forradalom átfogta a térségét, mert a szabadság ragályos, terjed, nem lehet megállítani. Bár leverték, az értékei és célkitűzései tovább éltek a császári önkény idején is, majd átfolytak a 20. és a 21. századba is, mert alapvető igényünk, hogy szabadon és felelősségteljesen éljünk és dönthessünk a saját dolgainkról, azzá lehessünk, akik lenni akarunk, megőrizhessük nyelvünket, identitásunkat és kultúránkat, megtervezhessünk a jövőnket....
A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius