CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
A beszélgetésen az iskola jelenlegi és egykori diákjai vettek részt.
Az elmúlt évekhez hasonlóan az egykori diákok személyesen és Skype-on keresztül is megosztották iskolai élményeiket. Elsőként Fincziski Andrea, jelenleg a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház színművésze jelentkezett be, elmesélve azt, hogyan került Székelyudvarhelyre, mit jelent számára a város. A húsz évvel ezelőtt alakult színház csapatához csatlakozott, mint elmondta, mindig is szeretett új dolgokban részt venni, de a székelyek iránt is érdeklődött. A bejelentkezés során a drámatagozaton is tanító színművész kritikus szerepet is kapott: az iskola egyik diákjának szavalatát véleményezte (József Attila: Mikor az utcán átment a kedves…). Meglepetésként a irodalmi naplóba is beletekinthetett, felidézve azt, hogy milyen is volt részt venni az iskolai sajtóklubban.
Baczoni Boglárka és édesapja egyaránt a Szacsvay volt diákja, mindketten megosztották iskolai emlékeiket: az édesapa az iskolai focizásokra emlékezett vissza, amit ma már biztonsági okokból szigorítottak, viszont ma már a diákok a főbejáratot használhatják, ami akkoriban nem volt megengedett. Lánya még tavaly a Szacsvay diákja volt, jelenleg az Ady Endre Elméleti Líceum kilencedikese, ő a nyolcadikos vizsgák kapcsán adott tanácsokat a jelenlegi tanulóknak. Páll Árpád Genfből jelentkezett be az internet segítségével, ő jelenleg egy meterológiai intézetnél dolgozik mérnökként. Kiemelte az itt kapott közösségi élményt, szívesen emlékezik vissza a kirándulásokra, az író-olvasó találkozókra. Utóbbi kapcsán elmondta: felesége Osváth Réka (szintén szacsvays) nagymamájával, Osváth Ilonával egy ilyen író-olvasó találkozón ismerkedhetett meg, persze akkor még nem tudta, hogy később családi kapcsolat fűzi majd hozzá.
Kupás anyuka, akinek fia jelenleg az iskola diákja, szintén a közösségi összetartozást emelte ki, román tagozatról átkerülve minden segítséget megkapott a beilleszkedéshez. Barcsa Noémi és Váradi Ágnes mindketten a banki szakmában helyezkedtek el, utóbbi 50 évvel ezelőtt hagyta el az iskola padjait, mindketten szeretettel emlékeznek vissza tanáraikra. Szatmári Katalin anyukaként volt jelen a rendezvényen, mindkét fia itt végzett, ők jelenleg Budapesten, illetve Szabadkán dolgoznak.
Kovács Enikő magyartanár és Márkus Mária vallástanár az iskola oktatói, mindketten egykori diákok is egyben. Kovács Enikő elmondta: ha az életkörülmények, a technológia fejlődik is, a diákok nem nagyon változnak, ugyanazokat a csínytevéseket követik el. A beszélgetés konlkúziójaként elhangzott: az innen kapott útravalónak az élet, a későbbi karrier során mindenki hasznát veheti.
A találkozóról az egykori diákok az iskola évkönyvével térhettek haza.
A cikk írója: János Piroska