CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
Calendarul înscrierii în învățământul primar
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is szerveztek iskolakóstolgatót a Szacsvay Imre Általános Iskolában, amelyen a szülők és gyerekek egyaránt bepillantást nyerhettek a gimnáziumi lét mindennapjaiba. A program, illetve az eligazítás délelőtt 11.30-kor kezdődött az Eminescu utcai épület tornatermében, ahol Pásztor Gabriella iskolaigazgató köszöntötte a megjelent szülőket és gyerekeket. Kiemelte az angol nyelv intenzív tanítását, illetve azt, hogy az informatika is kiemelt szerepet kap az oktatásban. E két terület is visszaköszönt többek között a szombat délelőtti programban, ugyanis a gyerekeknek szervezett tevékenységek négy helyszínen és csoportban zajlottak. Volt informatika-csoport, ahol a tanulók játékos formában ismerkedhettek a programozás alapjaival, tudományok csoportja, ahol többek között szemléltették azt, hogy milyen anyagok vezetik az áramot, de a „tüsszencspályán” ellenőrizhették azt is, hogy tüsszentéskor milyen messzire hatolnak a bacilusok, és hogyan lehet megelőzni azt, hogy mások is elkapják azokat. A nyelvek csoportban három nyelven, magyarul, románul és angolul folytak a játékok, és a gyerekek megtapasztalhatták azt is, hogy milyen koncentráció kell ahhoz, hogy hirtelen egyik nyelvről a másikra váltsanak.
A matematika csoportban is fontos volt az odafigyelés, ugyanis számokkal kapcsolatos utasítások alapján kellett felvenniük bizonyos formációkat, de a becsapós, logikai játékok is próbára tették a tanulók éberségét.
Szülők az iskolapadban
Míg a gyerekek játékos formában találkozhattak mindazzal, ami a gimnáziumi osztályokban rájuk vár, addig a szülőket is tanácsokkal látták el a felsőbb korosztály küszöbe előtt álló gyerekek nevelését illetően. Kiss Emőke pszichológus többek között az érintett korosztály kapcsán fellépő gondokra világított rá: az új tanárokhoz, osztálytársakhoz való alkalmazkodás megrémítheti a gyereket, fennáll a kiközösítés veszélye, aminek következtében a gyerek „utál” iskolába járni. Ennek megelőzése érdekében fontos, hogy a szülők elmagyarázzák a gyereknek, hogy bár mindannyian különbözőek vagyunk, nem szabad a másikat kicsúfolni. Emellett az is fontos, hogy a gyermek előtt a szülők soha ne szidják a tanárt, még ha egymás között kritizálják is, ugyanis a gyermek emiatt az iskolában sem fogja tisztelni a pedagógust, nem fog rá hallgatni. A „sárdobálás”, a felelősség hárítása senkinek sem hasznos, a gyerek olyan, amilyennek neveljük – mutatott rá a pszichológus.
Dr. Uitz Gyöngyi a korosztályt érintő testi fejlődéseket emelte ki: a hirtelen növés időszakában a gyerek izeg-mozog a padban, az ötven perces óra hosszúvá válik. Ebben az időszakban az ízületek erősödnek, a gyerekek „csontosodnak”, a helyes testtartásra is oda kell figyelni. Az orvosnő kiemelte a sport fontosságát, valamint azt, hogy engedjük, hogy a gyermek gyerek maradjon – a túl sok különóra ugyanis káros is tud lenni. Az iskolakóstolgató délben a tornateremben az immár szinte hagyománnyá vált zumbával ért véget.
A cikk írója: János Piroska