CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
A Szacsvay Imre Általános Iskola VI.A, VI.B, VI.C és VII.B osztályos diákjainak a péntek 13-ai délután nem a babonákról, hanem a tudományok és kísérletek szeretetéről, izgalmáról szólt.
A magyar tudomány napja tevékenységsorozat egyik állomása volt a debreceni Agóra Tudományos Élményközpont, ahová péntek délben indult el negyvenhárom kísérletekre éhes hatodikos és hetedikes diák osztályfőnökeik, Kincs Gréta, Tar Éva, Varga Ivett-Barbara és Vincze Melinda kíséretében.
Az Agórában számos olyan fizikai, kémiai és egyéb tudományágakhoz kapcsolódó kísérlet várta a diákokat, amelyek a mindennapi életünk csodáit magyarázzák meg, mindenki számára közérthetően és élményszerűen. A gyerekek kíváncsian és lelkesedve próbálták ki az eléjük tárulkozó interaktív játékokat, amelyek minden esetben rendelkeztek egy leírással is, amelyben a kísérlet tudományos magyarázata szerepelt. A tükörlabirintus egyike volt azoknak a lehetőségeknek, amelyek a diákok tetszését a legjobban elnyerte, de tesztelhették a reflexeiket is, biciklizhettek a magasban, generálhattak áramot, megfejthették a piramisok építésének titkát, repülhettek tükörképük segítségével, kipróbálhatták a hanghullámok és a mágnesesség kínálta izgalmas játékokat is. Aki ennél többre vágyott, és érzékszerveit még jobban meg akarta téveszteni, bemehetett és feladatokat fejthetett a látogatók által „zombi szobának” elnevezett helyen, ahol a színek megszűnnek, és minden a szürke különböző árnyalataiban látható csak.
Az állandó kísérletek mellett, az Agórában színes programokkal várják a látogatókat. A Szacsvay Imre Általános Iskola diákjainak volt szerencséje megnézni az élményközpont heti újdonságát, a planetáriumban levetített Lehozzuk a csillagokat című kisfilmet, ahol az őszi holdfogyatkozás, különböző csillagképek és más bolygók csillagos égboltja volt megtekinthető.
A diákok számos élménnyel gazdagodva érkeztek haza az Agórából, arról a helyről, ahol játszva szippanthatták magukba a természettudományok számos csodájának rejtélyét.
Varga Ivett-Barbara, magyartanár