CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
Nagyvárad- Csütörtök délután Kecse Gabriella aligazgatónő főszervezésében immár negyedik alkalommal szervezték meg Nyüstölő határon átívelő néprajzi vetélkedőt a Szacsvay Imre Általános Iskolában.
A IV. Nyüstölő néprajzi vetélkedőt a Magyar Népi Kultúra Napja keretében szervezték meg, a Tanoda Egyesületnek, a városi és a megyei önkormányzatnak, az iskola szülőbizottságának és a berettyóújfalui Bihari Múzeumnak a támogatásával, valamint magántőke bevonásával. Kecse Gabriella főszervező a Bihari Naplónak elmondta: főként identitás erősítő és hagyományőrző céllal indították útjára annak idején a versenyt, hiszen a romániai magyar gyermekeknek elenyésző kivételtől eltekintve nem tanítanak helytörténetet, illetve néprajzi ismereteket sem sajátíthatnak el. A megmérettetés során viszont lehetőségük adódik arra, hogy felismerjék például a történelmi Magyarország néprajzi tájegységeit, tudniuk kell, hogy egyes szólásmondások és közmondások honnan erednek, és mi a mai jelentésük, és a heraldikával is foglalkozniuk kell többek közt. A tíz versenyszám közt logikai, játékos és gyakorlati feladatok egyaránt szerepeltek, az idei vándormotívum pedig a búza útja volt az aratástól a kenyérszelésig. Ennek megfelelően a legnépszerűbb gyakorlati elemnek a dagasztás bizonyult, melyhez fejkendőbe és köténybe kellett öltözzenek a versenyzők...
Szerzõ: Ciucur Losonczi Antonius - olvasd el a teljes cikket
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |