CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
Kihasználva a novemberi ragyogó napsütést, valamint a gyerekek érdeklődését és kíváncsiságát a történelem iránt, tanulmányi kirándulást szerveztünk a Szacsvay Imre Általános Iskola III.B. és IV.SBS.tanulóinak.
Úticélunk a történelem órán is tanult dévai vár, valamint a vajdahunyadi kastély volt. Hogy ismereteink jobban rögzüljenek, kis kerülővel közelítettük meg Dévát. Első megállónk az aradi emlékpark volt, ahol felelevenítettük az október 6-ai eseményeket. Mivel november 13-án a magyar nyelv napja volt, nagy örömünkre, a Szabadságszobornál, az egyik tanulónk elszavalta Ady Endre Magyar jakobinus dala című versét. Ez után Déván meglátogattuk a Corvin kiadó szerkesztőségét, ahol betekintést nyerhettünk a rejtvényszerkesztés rejtelmeibe is. Érdeklődésünket a kiadó egy-egy Szemfülessel jutalmazta.
Kirándulásunkat a dévai Etnográfiai ésTermészettudományi Múzeum látogatásával folytattuk, ahol közelről is megismerhettük a régi leleteket, ékszereket, használati tárgyakat. A dévai várba felvonóval mentünk, a gyerekek nagy örömére. Bár a munkálatok miatt nem tudtuk körbejárni, a tematikus mappa alapján felelevenítettük a vár történetét. Hosszú, tartalmas nap után a dévai Szent Ferenc Alapítvány vendégszeretetét élveztük.
Másnap reggeli után betekintést nyerhettünk az itt élő gyerekek mindennapjaiba. A diákok számára tanulságos beszélgetésen vettünk részt, melyet követően átadtuk a szülők jóvoltából összeállított bőséges élelmiszercsomagot. Ezt követően meglátogattuk a vajdahunyadi kastélyt, mely nagyságával, szépségével elkápráztatta a gyerekeket.
Ebéd után rengeteg friss élménnyel a tarsolyunkban vágtunk neki a hazavezető hosszú útnak.
Balog Emese, Pap Brigitta, Nagy Judith tanítók