CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
A , … Hej Rákóczi, Bercsényi …’’ előadás megidézi a Rákóczi-szabadságharc történetét, megemlékezik a kuruc hősökről, emléket állít II. Rákóczi Ferenc fejedelemnek úgy, hogy a történelmi, irodalmi, zenei idézetek szerves egységet alkotnak. Az elhangzott információkat a tanárok, diákok a remények szerint több éven keresztül hasznosítani tudják majd, ezért ez a produkció nem csak szórakoztat, hanem olyan pedagógiai értékeket is közöl, amelyeket történelem, irodalom, ének és magyarságismeret órákon felhasználhatnak. A kiszemelt helyszínek közt van a Szacsvay Imre Általános Iskola, a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium, a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum, az Ady Endre Líceum, a Művészeti Líceum, valamint az evangélikus és az Orsolya óvodák, de kisebb tanintézetekbe is szívesen ellátogat a tárogatóművész.
Nagy Csaba szerkesztőségünknek azt nyilatkozta: körútjának fő célja, hogy a diákokhoz olyan formában jusson el a magyar történelemnek azon szelete, mely a Rákóczi-szabadságharc, illetve a kuruckorhoz kapcsolódik, hogy ez a gyerekek irodalmi, zenei és történelmi ismereteire épüljön és bővítse ezeket. Általában az iskolák teljes létszámban vesznek részt rajta. Úgy fogalmazott: reméli, hogy a kisebb és nagyobb gyermeket az előadásai hatására jobban megérinti az említett korszak, hiszen a magyar történelemnek egy olyan szép és küzdelmes periódusáról van szó, amelyik kötődik a Partiumhoz is. A Rákóczi-szabadságharc nyolc éven át tartott 1703-tól 1711-ig, és a fellépésein végig vezeti ennek történetét. Olyan információkat kapnak a gyermekek, képekkel illusztrálva, melyek talán megmaradnak az emlékezetükben. Úgy mutatja be Rákóczit, mint aki utolsó választott fejedelme volt a Partiumnak, illetve Erdélynek, egy olyan történelmi személy, akire méltán lehetnek büszkék a Magyarországon és az elcsatolt részeken élők.
Az elhangzott zenei idézetek pedig tárogatókon szólalnak meg. Nemcsak a mostanság használatos reformtárogatón, hanem azon a történeti hangszeren is, amelyik a Rákóczi-szabadságharc idején volt divatban. „Fontos, hogy a diákok lássák a kettő közti különbséget”, közölte Nagy Csaba, hozzátéve: a Csínom Palkónál bemutat egy pisztolyt is, hiszen jó, ha a gyermekek emlékezetében megmarad, hogy igen, ők láttak egy olyan fegyvert, mely hű másolata az eredetinek.
Az egyelőre 25 állomásos turné a Romániai Magyarok Pedagógus Szövetsége (RMPSZ) és a Rákóczi Tárogató Egyesület szervezésében zajlik, a Magyar Kormány, illetve a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. (BGA) támogatásával.
A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius