Szacsvaysok műsora Sályiban

Bihar megye- Kedden Biharsályiba látogatott a Szacsvay Imre Általános Iskola tizenhat diákja, ahol történelmi tematikájú műsort mutattak be abban a templomban, hol a mártír jegyzőt megkeresztelték.

A Tóth Eliza tanárnő által felkészített V-VIII. osztályos diákok az általuk bemutatott műsorral Batthyányi Lajos, Szacsvay Imre és a tizenhárom aradi vértanú alakját, illetve utolsó napjait idézték meg. A római katolikus templomban Fügedy Antal plébános és néhány helyi lakos fogadta nagy szeretettel és örömmel a váradi vendégeket. Pásztor Gabriella igazgató elmondta: a gyermekek azzal az előadással készültek, melyet korábban már bemutattak a tanintézet ünnepén, a debreceni testvériskolában, valamint a Határtalanul-program keretében érkezett budapesti fiataloknak. Mivel Szacsvay Imre 1818. november 1-jén született a Biharsályi melletti Kisürögdön, és a sályi katolikus templomban keresztelték meg, úgy gondolták, hogy a napjainkban magyar szempontból sajnos szórványnak tekintett településen is illene fellépniük, azzal a nem titkolt céllal, hogy az iskola és Sályi közötti együttműködés a jövőben is folytatódjék....

Szerzõ: Ciucur Losonczi Antonius - olvasd el a teljes cikket