A szacsvaysok is elballagtak

Péntek délelőtt a tanintézmény tornatermében tartott ünnepségekkel elbúcsúztak a váradi Szacsvay Imre Általános Iskola három VIII-ik osztályának diákjai. Zenés irodalmi műsorok voltak.

Három időpontban- 9, 10 és 11 órától- búcsúztatták péntek délelőtt a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola három nyolcadikos osztályának diákjait, s természetesen mindhárom alkalommal zsúfolásig megtelt rokonokkal, hozzátartozókkal, ismerősökkel a tanintézménynek a hetedikes diákjai által gyönyörűen feldíszített sportterme. Amióta az iskola Szacsvay Imre nevét viseli, a ballagóknak egy különleges tarisznya is jár útravalóul, az idén mézeskalács, szerencsepénz és egy Kölcsey-idézet “lapult” benne. Összesen 77 tanuló vett búcsút szeretett tanintézményétől ...

Szerző: Ciucur Losonczi Antonius