Mesevetélkedő a Szacsvayban
Irodalmi farsang a Szacsvayban

Több éves hagyománynak megfelelően a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola magyar katedrája idén is megszervezte a Mesevetélkedőt az ötödik osztályoknak.

Három ötödik osztályból öt csapat jelentkezett a március 22-én, pénteken megrendezett Mesevetélkedőre. Mivel az ötödik osztályosok tananyagában is szerepel a mese, ezért a szervezők jó ötletnek tartották és tartják, hogy a diákok játékos módon is közelebb kerüljenek a mese műfajához, megtanulják a típusait, és felismerjék a különböző elemeket és fordulatokat. A magyar katedra több éve megszervezi a játékos vetélkedőt, amelyen mint a legkisebb királyfiaknak, a tanulóknak is többféle próbát kell kiálljanak. Kovács Enikő és Teutsch Ágota magyartanárnők vezetésével a diákok hét feladatot teljesítettek. Elsőként egy feladatlapot kellett megoldaniuk, majd a betűtenger és betűvadászat próbák alatt egy-egy mesecímet vagy szereplő nevét kellett kitalálják, egy rövid állatmese tanulságát kellett megfogalmazzák, sőt olyan próba is volt, ahol kifejezően kellett olvasni vagy éppen egy meseszereplő bőrébe bújva meggyőzni a zsűrit rátermettségükről.

Szerzõ: Nagy Noémi