Öröm anyanyelvünkön tanulni

A megnyitóbeszédek mellett szavalatok, ének, léggömberegetés is volt a nagyváradi Szacsvay Imre általános iskola évnyitóján, de nem hiányzott az áldás és az igei útravaló sem.

Szilágyi Domokos Október című versének néhány sorával köszöntötte az egybegyűlteket Pásztor Gabriella igazgató. „Már fázik az éj de kinyílnak a szélben/Az őszike szirmai – fázik az éj.”- hangzott el. Biharsályiban, ahol immár harmadik alkalommal fogják megtartani a Szacsvay-napok szabadtéri változatát – folytatta – tengernyi őszikét, azaz őszi kikericset láttak, a fényképeket meg lehet tekinteni az iskola honlapján. Míg két éve mintegy kétezren gyűltek össze az ünnepségre, tavaly ezerkétszázan voltak, az idén pedig – mivel most már a biharpüspöki Juhász Gyula iskola is hozzájuk tartozik – másfél ezer résztvevőre számítanak október 11-én.   ...

Tanévnyitó galéria