Festenek a Szacsvay-iskolában

Nagyvárad- Önkormányzati támogatással s önerőből is történtek, illetve még zajlanak felújítások a Szacsvay Imre Általános Iskolában. A részletekről Pásztor Gabriella igazgatónő beszélt honlapunknak.

Pásztor Gabriella, a váradi Szacsvay Imre Általános Iskola igazgatónője az Erdély Online-nak elmondta: a tanévre való készülődésüket illetően fő helyen áll az Eminescu utcai főépület belső renoválása, ami több évtizedes távlatból végre megtörténik. Ez azt jelenti, hogy úgy festik ki a tanintézmény előcsarnokát és folyosóit, hogy nem csupán ráfújtak „valamilyen tisztításra alkalmas szert”, hanem valóban lekaparták és pontra teszik a falakat úgy, hogy szívet gyönyörködtető látvány fogja fogadni szeptember 14-én a gyermekeket, mely időpontig természetesen a takarítást is elvégzik. Amúgy pedig megőrizték az eddigi fehér színt, mely sok helyen ezt megelőzően már szürkének látszott. Mindez önkormányzati támogatással valósult meg, mely fenntartóként versenytárgyalást írt ki, majd a győztes céggel szerződést kötött. Dicséret illeti különben a vállalkozást, mert még szombaton is dolgoznak a munkások. Szintén az Ingatlankezelő Igazgatóság (AIO) jóvoltából a fő épületben több mint húsz ajtót kicseréltek, melyre időtlen idők óta nem került sor, valamint néhány új ablak is lett, sőt, még a tűzbiztonsági előírásoknak megfelelő korszerű nyílászárót is felszereltek.
A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius