Tudás és a tisztelő szeretet

Izgatott gyerekek, s talán még izgatottabb szülők és hozzátartozók gyülekeztek tegnap a váradi Szacsvay Imre Általános Iskola udvarán, hogy meghallgassák az évindító gondolatokat.

Az olvasás fontosságát hangsúlyozta Pásztor Gabriella igazgatónő ünnepi köszöntőjében, kifejezve: reméli, hogy mindenkinek örömére szolgál, ha egy új, vagy egy régi könyvet a kezébe vehet. A diákoknak azt kívánta: legyenek értékes olvasmányaik, tanuljanak sokat ebben a tanévben is. A történelmi egyházak képviseletében Veres-Kovács Attila református lelkipásztor, illetve Tóth Attila Levente római katolikus segédlelkész kérte Isten áldását a tanintézményre, a benne tanulókra, pedagógusokra és szülőkre.

Család és iskola

Veres-Kovács Attila bibliai példa alapján arra hívta fel a figyelmet: a Szentírás szerint az apa a felelős a gyermek lelki életének egészségéért. Miután megtalálta a gyermek a lelki békét a családban, beilleszkedhet az iskolában is, ...

Szerző: Tököli Magdolna

itt olvashatod el a teljes cikket