Irodalmi farsang a Szacsvayban

Nem mindennapi irodalmi farsangi mulatságot szerveztek február 21-én a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskolában, amelyen az előkészítő osztályoktól kezdve a nyolcadik osztályosokig több korosztály vett részt.

Számtalan irodalmi hőssel telt meg a Szacsvay Imre Általános Iskola tornaterme csütörtök délután az intézmény által szervezett irodalmi farsang alkalmából. A jelmezes mulatságon részt vehetett és vett is az előkészítő osztályos kisdiákoktól kezdve az egy-négy osztályosokon keresztül a nyolcadikos tanulókig bárki. A jelenlevő tanulókat és szülőket Pásztor Gabriella igazgatónő köszöntötte. A farsangi mulatságra a diákok kedvenc irodalmi hősüknek öltöztek be, majd az öttagú zsűrinek és a résztvevőknek röviden bemutatkoztak. Mintegy hetvenen vonultak fel a zsűri előtt ötletesebbnél ötletesebb jelmezekben. Nagy népszerűségnek örvendett a diákok körében Ludas Matyi és Csipike alakja, de több Harry Potter szereplő is feltűnt a farsangon, sőt ellátogatott a Szacsvayba Harisnyás Pippi, a két Lotti, a Rózsaszín Párduc, a három muskétás, Don Quijote és Hamlet is. Voltak, akik frappáns versikékkel készültek, néhányan egy-egy jelenettel...

Szerzõ: Nagy Noémi - olvasd el a teljes