Vidám tanévkezdés a Szacsvay Imre iskolában

Hétfőn a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskolában is becsengettek a kis- és nagydiákoknak, a színes tanévkezdés a különböző programoknak és a zenei aláfestésnek köszönhetően vidám hangulatban zajlott.

A Szacsvay Imre Általános Iskola egyszerre volt hagyományos és rendkívüli: maga az ünnepség hagyományos rend szerint zajlott, ám rendkívülinek számított, hogy a 2017/2018-as tanévet ezúttal három épületben kezdték meg az iskola tanulói. Az ünnepélyes tanévnyitó a Szaniszló (Mihai Eminescu) utcai iskolaépületben hétfőn 9 órakor vette kezdetét, ám emellett a Körös utcai épületben és biharpüspöki iskolaépületben megkezdték a tanévet. Utóbbi iskolaépületekben az ünnepélyes tanévnyitók a hét során különböző napokon lesznek: Biharpüspökiben kedd reggel 9 órától, a Körös utcai épületben pedig csütörtök reggel tartják meg az ünnepséget.

A cikk írója: János Piroska