Fontos a biztonságos internethasználat

A biztonságos internethasználatról, az internet és közösségi oldalak veszélyeiről tanulhattak interaktívan a váradi Szacsvay Imre Általános Iskola diákjai október 30-án.

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat nagyváradi szervezete október 30-án Biztonságos internethasználat témában tartott több előadást a Szacsvay Imre Általános Iskolában. Délben 12 és 13 órától 30-30 diák vett részt az interaktív előadásokon, míg délután a szülőknek tartottak hasznos tájékoztatást a témában. Az előadásokat Fazekas Marianna, a debreceni Gönczy Pál Általános Iskola tanára tartotta, aki 2010 óta Safer Internet (biztonságos internet) program oktató. Az első előadáson a kisiskolásokból álló csapatot arról kérdezte Fazekas Marianna, hogy milyen gyakran és mire használják az internetet, szoktak-e idegenekkel beszélni, milyen közösségi oldalon vannak regisztrálva. A válaszokból kiderült, hogy néhány kisdiák, ugyan még nem töltötte be a tizenhárom évet, de már csatlakozott a legnépszerűbb közösségi oldalhoz, amelyre a szabályok szerint ez alatt a kor alatt nem lehet regisztrálni. „Ahogy ti öregítitek magatokat, úgy előfordul, hogy mások is hamis életkort, nevet adnak meg magukról, és így próbálják kihasználni vagy átverni a gyanútlan felhasználókat, gyerekeket” – mondta el Fazekas Marianna. ...

A cikk írója: Nagy Noémi