Egy félresikerült fesztivál „HASZNA”

Több hónapos tervezés, együttműködés előzte meg a hétvégi eseményt-debreceni testvériskolánkkal az itthoni magyar iskolák majálisa óta döntöttük el, hogy indulunk a IV. Galiba Gyermekfesztivál és Junior Virágkarneválon. Az ötletelést tettek követték: június 29-én együtt vettünk részt az idei rendezvény sajtótájékoztatóján, és lázasan készítettük a sakkról, Szacsvayról, a testvériskolai kapcsolatunkról szóló közös kompozíciót, és nem utolsó sorban szerveztük az aug. 18-ára szóló utazást is…Aztán az időjárás meghiúsította az első időpontot (amit előző nap délutánján lemondtak, de szombaton „átruccantunk” Debrecenbe, mert a szorgalmasan szemerkélő eső úgy tűnt, hogy nem fogja meghiúsítani a fesztivált…..Aztán jött a hír, hogy a Kölcsey központba fog bekerülni a rendezvény, aminek azért is örültünk, mert diákjaink még nem látták az új kulturális centrumot…..Végül , a következő fél órán belül értesítették testvériskolánk igazgatónőjét, hogy az eseményt nem tartják meg.

A mi operatív tanácsunk is döntött-kulturális délelőtt következett: meglátogattuk a híres Nagytemplomot, felmentünk a toronyba, a Fűvészkertből a Református Kollégiumba, ahol az iskolatörténeti kiállítástól az Oratóriumon és a Csokonai emlékszobán át a csodálatos Könyvtárig minden lenyűgözött és sok információt nyújtó élményt adott gyerekeknek, pedagógusoknak egyaránt. Nagyszerű és újszerű élmény volt leendő ötödikeseinknek elolvasnia a reformációhoz kötődő lycium-fa történetét, megtekinteni Szacsvay Imre alakját a Kossuth –szobor csoportban, illetve gyönyörködhettünk a virágkarnevál összes szebbnél szebb kompozíciójában.

A nap folyamán készült temérdek fénykép bizonyítja, hogy milyen jól alakult, alakítottuk ezt a tartalmas napot.

Pásztor Gabriella igazgatónő