Jól sikerült lépni a Szacsvay sakktábláján

Csütörtök reggel a nagyváradi Szacsvay iskola 0-IV. osztályos diákjai számára tartották a tanévnyitó ünnepséget abban a Körös utcai épületben, melyet az RMDSZ-es vezetésű Megyei Tanácsnak köszönhetően használhat ettől a tanévtől 16 elemista osztályba járó 350 gyerek.

Pontosabban az udvaron megjelenteket Pásztor Gabriella igazgatónő üdvözölte. Hangsúlyozta: nagyon sokszor és alkalmatlan helyzetekben szokták mondani, hogy történelmi pillanat, de ez valóban az, hiszen a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola egy olyan épületet vehetett birtokába a 0-IV. osztályos diákjai részére, amely korábban talán még az álmaikban sem tevődött fel. Megjegyezte: a tanintézet különleges abban, hogy a városban egyedül a Szacsvay kínál magyar nyelvű step by step oktatást, és nem „gyermekmegőrző”, hanem a gyerekeket felelős felnőttekké nevelő, a minőségre koncentráló iskola. Ugyanakkor idéntől a japán oktatási modellt követik, ami nem azt jelenti, hogy a gyermek tartja a szemeteslapátot, és a tanítónéni rásepri a szemetet, hanem hogy nincs mit a szemeteslapátra felseperni, hiszen a környezettudatosság azt szimbolizálja: úgy ügyelünk a környezetünkre, hogy semmilyen szemetet nem termelünk, vagy igen, akkor ezt szelektíven gyűjtjük. Ennek megfelelően nagyon sok, a környezetvédelemmel kapcsolatos versenyen vettek részt Bihar megyében és az országban, és nyertek meg, és ez így fog folytatódni ezután is. Az iskola vezetője emellett arra is felhívta a figyelmet, hogy szeptember 30-án, szombaton emlékeznek Biharsályiban az iskola névadójára, ahol immár 6. éve annak, hogy több mint ezren összegyűlnek. Arról is beszélt: a Hajdú-Bihar megyei önkormányzat, illetve három tankerület sportszerekkel, tantermekbe való felszerelésekkel és nagyon sok szép könyvvel támogatta őket, valamint továbbra is számítanak az RMDSZ, a Megyei Tanács és a szülők segítségére is, egyúttal köszönetet mondva az eddigiekért.

A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius

Még több kép itt látható