Az 500. iskolai nap a IV. SBS-ben

“az ember élete végéig az marad, aki gyermekkorában volt, csak az élet méretei változnak, s azok hitetik el az emberrel, hogy ő most már felnőtt.”

500 iskolai nap alatt mi is nagyon sokat változtunk, gazdagodtunk szellemileg, lelkileg és természetesen méreteink is nőttek. Életünknek ezt a fontos mérföldkövét kellő ünnepélyességgel, tartalmasan töltöttük.

Reggel felidéztük a mögöttünk álló 500 nap legszebb és kevésbé kellemes pillanatait. Megható volt látni mennyi kedves emlékkel gazdagodtak a gyerekek. A nap terméke egy kis könyv volt, melyben a román, anyanyelv, matematika, tudomány és művészet gyönyörűen tükrözte mennyit tanultunk 500 nap alatt. Az ünnepélyességet csak fokozta az ebéd után közösen elfogyasztott torta és üdítő.

Ez a nap méltó ünneplése volt az oktatás világnapjának. Természetesen mindezért köszönet illeti a lelkes és segítőkész szülőket, akik anyagiakban és lelkileg egyaránt támogatják a gyerekeket és munkánkat.

Balog Emese és Pap Brigitta tanítók

Magyar Tudomany Napja a Szacsvayban