A cserkészettel ismerkedtek a diákok

Az iskola másként program keretében több nagyváradi magyar gimnázium diákját is vendégül látták a 88-as számú Szent László cserkészcsapat, valamint a 94-es számú I. Rákóczi György cserkészcsapat tagjai a váradvelencei kultúrotthonban. Az interaktív foglalkozásokon a diákok cserkészjátékokat játszottak, íjászkodtak, gyertyát öntöttek, de lehetőségük nyílt gólyalábazásra, asztaliteniszezésre és egyéb tevékenységekre is.

A játék és a sportolás mellett egy tematikus kiállítást is megtekinthettek a fiatalok, amely a cserkészélet különböző vetületeivel foglalkozott. Helyet kaptak benne régi cserkészrelikviák, jelvények, zászlók, nyakkendők és egyenruhák, valamint íjak, rovásírással vésett botok, és különböző cserkésztudományokat bemutató plakátok is.

A hétfői programban a Szacsvay Imre Általános Iskola ötödik osztályos tanulói vettek részt Molnár Tünde tanárnő vezetésével, ...

A cikk írója: Sz. G. T.