Új helyen az iskolakönyvtár

Nagyvárad- Péntek délben ünnepélyes keretek közt felavatták a Szacsvay Imre Általános Iskola új terembe költöztetett könyvtárát. A rendezvényen a diákok kulturális-irodalmi műsorral léptek fel.

Pásztor Gabriella igazgatónő az Erdély online-nak elmondta: azért kellett új helyiségbe költöztetni a könyvtárat, mivel ennek volt termében a Stănişoarei utcai ingatlanból kitett előkészítő osztálynak kellett szállást biztosítani. Amúgy a most felavatott ingatlanban a nyolcvanas években az iskola műhelye működött, később pedig a karbantartó dolgait tárolták ott. Mivel a korábbi terem magasabb volt, sajnos nem minden könyvet tudtak elhelyezni, a földrajz-és történelem szakkönyveket, illetve a román és magyar katedra köteteinek egy részét máshol helyezték el, lelakatolva. Egyébként Ileana Vranciu könyvtárosnő körülbelül 17 ezer kiadvány felett rendelkezik- ami csúcsnak számít az I-VIII. osztályos tanintézetek szintjén-, az olvasók száma pedig 920. Az állomány az adakozóknak is köszönhetően folyamatosan bővül, legutóbb például Balázs F. Attila felvidéki író, költő adományozott huszonhét könyvet. ...

A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius

Könyvtáravató Könyvtáravató Könyvtáravató Könyvtáravató