Csillagszerző Matematikaverseny – Bihar megyei díjazottak

Május hónapban került megrendezésre Nagyváradon a Csillagszerző Matematikaverseny országos fordulója, a verseny kezdeményezője és koordinátora a micskei Miskolczy Károly Általános Iskola. Alább a Bihar megyei díjazottak.

Az idén negyedik alkalommal került megrendezésre a hat fordulós verseny, melynek fő célja a logikus gondolkodás fejlesztése, a tehetségek gondozása. Az ország 14 megyéjéből – Arad, Beszterce-Naszód, Bihar, Brassó, Bukarest, Hargita, Kolozs, Kovászna, Máramaros, Maros, Szatmár, Szeben, Szilágy, Temes – valamint a magyarországi Hajdú-Bihar megyéből 923 diák készített el és adott be 2846 dolgozatot, amihez társultak a megyei és országos döntőkön elkészített kidolgozások, így az idén összesen 3327 „tudományos munka” került kiértékelésre. Az elkészített dolgozatok terjedelme egyre nagyobb, tartalma pedig minőségi fejlődést mutat. Az országos döntőre 83 diák érkezett a fent említett megyékből.

Városnézés is volt

A verseny megnyitója a nagyváradi Eminescu Főgimnázium dísztermében zajlott, míg magának a versenynek a Szacsvay Imre Általános Iskola adott otthont. A mezőny elszállásolását az Ady Endre Elméleti Líceum biztosította. A versenyen kívül a gyerekek drámapedagógiai foglalkozásokon vettek részt, majd városnézésen, ellátogattak a nagyváradi Polgármesteri Hivatal tornyába, a Szigligeti Színházba, megcsodálhatták Nagyvárad jellegzetes építészeti remekeit. A Váradi Vándorlás program-koordinátora Kecse Gabriella tanárnő, a Szacsvay Imre Általános Iskola aligazgatónője volt. Az esti órákban táncházban szórakozhattak a verseny résztvevői, ahol zenélt a Görböc zenekar és oktatott Szabó Amália tanárnő.

Díjazottak

A díjkiosztóra az Ady Endre Líceum dísztermében került sor, ahol Bihar megyéből a következő diákok részesültek elismerésben:

V. osztály: II. díj Lőrincz Bernadett Imola (16-os Számú Általános Iskola-Nagyvárad), III. díj Kun Édua-Boróka (Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium), dicséret Brînda Cristian Alexandru (Szacsvay Imre Általános Iskola), Sima Attila Tamás (Horváth János Elméleti Líceum) és Szabó Kincső (Ady Endre Elméleti Líceum)

VI. osztály: II. díj Bede Ákos (1-es Számú Szakképző Líceum-Berettyószéplak), III. díj Borsi Evetke (Szacsvay Imre Általános Iskola), dicséret Rist Nóra (1-es Számú Szakképző Líceum-Berettyószéplak) és Puskás Biborka (Horváth János Elméleti Líceum)

VII. osztály: III. díj Éles Dávid (Arany János Elméleti Líceum), dicséret Barabás Zóra (Szacsvay Imre Általános Iskola), Kovács Sándor (Ady Endre Elméleti Líceum) és Lőrincz Bálint (16-os Számú Általános Iskola-Nagyvárad).

A diákok felkészítő tanárai: Bődi Zsófia, Kovács Klára, Molnár Tünde Éva, Puskás Enikő, Ridi Enikő, Orbán Ilona, Nagy Gyöngyike Erzsébet, Jakab Ottó-Attila, Szél Gyöngyi, Kányádi Zoltán, Debrenti Attila, Hodgyai Edit, Jámbor Csilla.